Bookmark and Share

Čtvrté a páté kolo - Křenovice a Čechy

Vydáno dne 19. 09. 2016 (2480 x přečteno)

Máme za sebou náročné dvojkolo a  čeká nás už tak pouze poslední soutěž.


Dvojkolo a nejnáročnější víkend Přerovské ligy PÚ už je za námi. Vše začalo 10. 9. po setmění na Křenovském hřišti. Již 7. ročník noční soutěže v požárním útoku byl letos zařazen do PRL a mezi stálé týmy, které tuto soutěž berou jako pohárovou, se přidaly ještě týmy, kterým jde o celkové hodnocení ligy. Na návštěvníky závodu čekal velmi dobře nasvícený areál a trať, tak, aby si závod užili diváci a byla zajištěna bezpečnost pro závodníky. Pro diváky byla zajištěna projekce videa, která spolu s komentátory vždy představovala tým, který se právě chystal na svůj pokus. Pořadatelé nachystali spoustu dobrého jídla a pití, určitě si tedy každý přišel na své.

Teď už ale přímo k závodům. Celkem přijelo Křenovskou rychlou trať vyzkoušet 30 týmů mužů, 15 týmů žen a 2 týmy starých pánů.

V kategorii mužů jsme mohli vidět opravdu velmi rychlé pokusy, které ani nenasvědčovaly, že se běží ve tmě. Hned 4 týmy dokázaly pokořit čas pod 16 sekund. 6. místo patřilo chlapům z Roštění za čas 15,77s. Páté místo obsadili muži z Podhradní Lhoty s časem 15,64s. Nepopulární čtvrté místo brali muži z Hranic za výkon 15,51s. Třetím místem a pěkným časem udělali radost divákům domácí borci z Křenovic s časem 15,12s. Lepší a první 14kový pokus ukázali chlapi z Vítonic – 14,98s. Prvenství a nejrychlejší útok se povedl borcům ze Zahnašovic, kteří Vítonice předběhli opravdu jen o kousek, 0,04s rozhodly. Čas vítězů tedy 14,94s. V Křenovicích je zvykem ocenit také nejrychlejší proudaře – tím byl v kategorii mužů levý proudař z Vítonic, který dokázal terč sklopit v čase 14,80s.

Kategorii starých pánů suverénně opanovali muži z Dřevohostic, ti s časem 18,84s porazili druhé Mořice rozdílem třídy. Ikdyž je potřeba říci, že Mořicím nepřálo štěstí a těsně před startem jim ze stroje spadla savice i s košem. Chlapi si však i s tímto poradili a za 37,03s brali tedy 2 místo.

Na závěr ženy. Závodilo 15 týmů žen. I zde bylo k vidění mnoho pěkných útoků a je vidět, že ty nejlepší ženské týmy by se neztratily ani v konkurenci mužů. 5. místo obsadily ženy z Počenic s časem 18,72s. Bramborovou medaili si odváží holky z Nětčic za čas 18,37s. Čas 18,0s a tedy i třetí místo se povedl ženám z Hlinska. O prvním a druhém místě rozhodly stejně jako v mužské kategorii pouhé 4 setiny sekundy. Druhé místo nakonec patřilo holkám z Pravčic, které svým časem 17,93s dlouho kategorii žen vedly. První místo nakonec vybojovali ženy z Radíkova, které už ví, jaké je to v Křenovicích vyhrát. Tentokrát to nebylo 16,22s jako v roce 2014 na denní soutěži, ale časomíra se zastavila na čase 17,89s.

Ceny a poháry tedy byly v Křenovicích rozdány, doufám, že jste si všichni tuhle soutěž užili a chtěl bych slovem pořadatele poděkovat za Vaši účast, skvělé výkony a parádní atmosféru. Děkujeme a příští rok zase! ;)

Na soutěžní týmy čekala krátká přestávka, trošku se prospat a v neděli 10:00 opět na nástup! Tentokrát v Čechách u Přerova. Tradiční pohárová soutěž a její pořadatelé jsou také spoluzakladateli PRL. Tato soutěž je každoročně hojně navštěvovaná, letošní ročník nebyl vyjímkou. Celkem přijelo závodit 42 týmů.

V kategorii mužů si se zdejší tratí nejlépe poradili borci z Luboměře, ti si časem 14,68s částečně napravili reputaci po nočním křenovském Nku kvůli problému na rozdělovači. Z Čech si tak odváží spoustu cen, co pořadatelé pro nejlepší týmy připravili, ale také 15 bodů do celkového pořadí PRL. Druhé místo a další čtrnáctkový čas – 14,75s, svou kvalitu potvrdili muži ze Zahnašovic. Třetí místo pak brali chlapi z Radkovy Lhoty za čas 15,21s. První pětku doplnili na 4. místě za 15,24s Opatovice a  5. místě Císařov s časem 15,37s.

Kategorie mužů nad 35 let měla opět pouze 2 účastníky. Domácí ukázali, kdo je na zdejší trati doma a s časem 21,08s vyhráli. Druhé místo berou Dřevohostice za čas 22,02s.

V ženách se nejlépe povedl útok Opatovickým hasičkám. Čas 17,17s zajistil krásné první místo. Opět druhé místo, ale krásný útok předvedly holky z Pravčic. Čas 17,4s znamenal stříbro, ale body za první místo. Na rychlejším proudu se časomíra zastavila dokonce na čase 16,39! Tento mladý tým opravdu ukazuje skvělé útoky a do budoucna se určitě máme na co těšit. Třetí místo a další 17kový čas, konkrétně 17,55s patří ženám z Rychlova. Čtvrté místo potom braly ženy z Henčlova za čas 19,46s. První pětku stejně jako u mužů doplňuje Císařov s časem 20,0.

Samozřejmě v Čechách nesmí chybět ani tzv. Česká trojka, závody o nejrychlejší koš, sání a stroj. Cílem tohoto tříčlenného týmu je co nejrychleji dostat vodu na konec prvního B, kde časomíra zastaví čas. Tak jako každý rok, své štěstí zkouší různé týmy, nejen opravdoví košaři, strojníci a nalívači. Není tak problém vidět na koši třeba proudaře. Tuto soutěž opanovala trojice hájící dres Luboměře s časem 8,72s.

Jelikož se již sezona pomalu blíží ke konci, blíží se i konec PRL. A to již tuto neděli v Henčlově, kde nás čeká poslední kolo Přerovské ligy PÚ a poté i závěrečné vyhodnocení celé ligy. A jak na tom vlastně před posledním kolem týmy jsou?

Muži: 1) Zahnašovice 71 bodů, 2) Hranice 62 bodů, 3) Vítonice 57 bodů, 4) Podhradní Lhota 44 bodů, 5) Luboměř 41 bodů

Ženy: 1) Pravčice 40 bodů, 2) Henčlov 39 bodů, 3) Čechy 30 bodů, 4) Hlinsko 27 bodů, 5) Císařov 25 bodů

Muži nad 35 let: 1) Dřevohostice 48 bodů, 2) Čechy 38 bodů, 3) Čekyně 8 bodů, 4) Troubky 8 bodů

Nic tedy ještě není rozhodnuté a o celkové vítězství ve všech kategoriích se bude bojovat až na trati v Henčlově. Přejeme tedy hodně štěstí a ať vyhraje ten nejlepší!