Čtvrté kolo PRL zná své vítěze

Vydáno dne 27. 06. 2017 (2550 x přečteno)

Máme za sebou 4. kolo PRL v Troubkách, které přineslo mnoho zajímavých a shodných výsledků. A také rekord trati v podání holek z Radíkova.

V neděli 25.6. se uskutečnila již tradiční soutěž "O pohár Hané", tu čekal již 41. ročník v kategorii dospělých. Tamní sbor už podruhé pořádal svou soutěž dospělých pod hlavičkou Přerovské ligy požárních útoků. Zároveň se zde také konalo další kolo VC OSH Přerov mladých hasičů.

Do Troubek zavítalo celkem 41 soutěžních družstev. (25 muži, 10 ženy, 6 muži 35+). V kategorii mužů vyhráli s časem 16,50s muži z Valšovic, druhé skončily Špičky s časem 16,83s. O třetí místo se poprali s časem 17,04s hned tři mužská družstva, konkrétně: TAG Zahnašovice, Babice a Radkova Lhota. V tomto případě se rozhoduje podle rychlejšího terče, ten shodili rychleji muži z týmu TAG Zahnašovice a to v čase 16,69s. Zahnašovice tak skončily třetí. Na místě čtvrtém se umístili muži z Babic jejich první terč zastavil časomíru na hodnotě 16,77s a pátá příčka tak připadla na muže z Radkovy Lhoty za rychlejší terč s časem 16,94s. Na 6. místě skončili s časem 17,39s muži z Luboměře, o příčku horší a o 16 setin pomalejší byli miži z Mladcové. Osmé místo si z Troubek odvezli muži z Hranic za čas 18,25s. Na místě devátém skončili aktuální lídři PRL z Křenovic, kteří po 4. kole drží průběžné první místo o jeden bod před Hranicemi. Nejlepší desítku uzavírají Bílovice s časem 19,01s.

V kategorii žen předvedly nejlepší požární útok, který znamenal také pokoření traťového rekordu ženy z Radíkova. Ty dokončily svůj pokus v nádherném čase 15,92s (rychlejší pravý 15,86s) a z Trouberk si tak odvezly první místo. Nejvíce bodů do hodnocení PRL si odvezly ženy z TAG Zahnašovice, ty si vyběhly druhé místo v soutěži, ovšem první v bodování ligy s časem 17,40s. O 22 setin horší byly ženy ze Špiček, které tak skončily třetí, avšak stále drží průběžné vedení v soutěži. Na místě čtvrtém se umístily ženy z Hlinska, za kterými o necelou vteřinu zaostaly ženy ze Stříteže nad Ludinou, které tak uzavřely nejlepší pětici.

V kategorii mužů nad 35 let zvítězili borci z Radkovy Lhoty s časem 17,00s (rychlejší krásných 15,92s). Druhé místo si odvezly Dřevohostice s časem 19,36s, třetí skončili muži z Čech za čas 20,14s. Nepopulární bramboru si odvezli muži z Bezuchova za čas 24,83s. Velká smula a připsaní neplatných pokusů připadla na Drink Team a Mořice. Pro Mořice navíc bodová ztráta znamenala propad v celkovém hodnocení ze třetího na čtvrté místo.

PRL pokračuje tento pátek patým kolem na noční soutěži v Dřevohosticích.