Bookmark and Share

Soutěž v Čekyni zná své vítěze

Vydáno dne 12. 06. 2017 (2228 x přečteno)

2. kolo PRL v Čekyni skončilo a další body to tabulek PRL tak byly započítány. Třetí kolo nás čeká již tuto neděli v Křenovicích.

Přerovská liga požárních útoků má zasebou 2. kolo. Tentokrát jsme zavítali do Čekyně na "Memoriál Zdeňka Obziny", tato soutěž byla v loňském roce zařazena jako úvodní, letos však 1. kolo převzala Radkova Lhota a Čekyně tak pořádala až kolo druhé. Poměrně kvalitní trať do mírného kopce trápila soutěžní družstva podobně, jako trať v Radkově Lhotě. Důkazem může být, že v mužské kategorii jsme viděli pouze 2 časy pod hranici 19s (z celkového počtu 17 pokusů). Z toho hned 4 pokusy skončily NP (Luboměř, Podolí, Rymice, Čechy).

Domácí borci z Čekyně dokončili s časem 22,72s a brali 12. místo.  Body si bohužel neodvezli muži z Dřevohostic, ti nesplnili podmínku 4 členů na nástupu. Kluci obsadili s časem 32,82s 13. místo. V Čekyni zvítězil úřadující mistr ze Zahnašovic s časem 17,42s, tento tým tak napravil své zaváhání z úvodního kola. Na místě 2. skončily Špičky s časem 17,72s a braly tak 14. bodů. Tím víčet časů pod 19s končí. Třetí místo na stupni vítězů převzali borci z Karolína za čas 19,08s, ti však nejsou zařazeni do bodování PRL a body za 3. místo si tak odvezly Hranice. K zajímavé situaci v celkovém hodnocení kategorii mužů přispěli ještě 5. místem muži z Křenovic, kteří ovládli na body 1. kolo. Umístění týmů Špiček, Hranic a Křenovic totiž znamenalo bodovou shodu 27. bodů a tyto 3 celky se tak dělí o průběžné první místo v celkovém hodnocení.

V kategorii žen nastoupilo ke svým pokusům pouze 8 soutěžních družstev. Jako první šly na start ženy z Čekyně, které dokončily v čase 22,22s a braly tak místo 5. O příčku lepší byly holky z Čech, ty svůj pokus dokončily o necelou vteřinu lépe. Boj o bednu se už dle startovní listiny prorokoval mezi týmy Hlinska, Špiček a Zahnašovic. A tyto spekulace se po ukončení kategorie ukázaly jako pravdivé. Na místě 3. skončily holky z Hlinska 19,90s, 2. byly holky ze Zahnašovic 18,18 a plný počet bodů stejně jako v Radkově Lhotě btaly Špičky za čas 17,48s.

Jako poslední se už tradičně postavili na start "veteráni". V kategorii mužů nad 35 let bylo k vidění 5 soutěžních pokusů, ze který nedokončily pouze domáci muži. Smůlu si vybrali muži z Čech a s časem 67,57s brali 4. místo. Bronzovou 3. příčku si za svůj čas 23,96 vyběhli stejně jako v Radkově Lhotě Mořice. Bitva o první místo se tak udála mezi Dřevohosticemi a Radkovou Lhotou, kde byli šťastnější o necelou půl vteřinu Dřevohostice, které si vyběhli plný počet bodů a udsunuli tak Radkovu Lhotu na místo 2. V celkovém hodnocení mají však oby týmy bodů stejně.

Celkové výsledky naleznete zde na prl.firesport.eu v sekci výsledky nebo na webu www.sdhtroubky.cz

Další kolo PRL je na programu už tuto neděli v Křenovicích, tamní oblíbená soutěž začne v 10:00 na místním fotbalovém hřišti a rezervace je stále otevřena.